Condominios La Luminaria By Picsa
Placeret lige uden for La Esquina mexicanske folkelegetøjsmuseum, Condominios La Luminaria By Picsa San Miguel de Allende huser 22 værelser med udsigt over haven. Juárez-parken ligger 1 km fra hotellet og Vor Frue af Sundhedens Kirke ligger 25 minutters gang væk.
Det er placeret i nærheden af Chorro's trip.
Kaffe- og tefaciliteter, et skrivebordfindes på værelserne. De er udstyret med separat toilet og en bruser.
Nyd mexicanske måltider i bar El Manantial, beliggende 5 minutters gang derfra.
- Lokale seværdigheder
- Kunsthåndværkermarked539 km
- AErkeenglen Sankt Michaels Sognekirke298 km
- Fuente de la Sirena352 km
- Church of San Francisco474 km
- Sazon484 km
- Church of Our Lady of Health471 km
- OAK Tasting Room451 km
På hotellet
Måltider og drinks
- Kedel
På værelset
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🕌
Hvad er de mest berømte turistattraktioner i nærheden af et Condominios La Luminaria By Picsa hotel?
Under oppholdet på et Condominios La Luminaria By Picsa hotel, bør du ikke gå glip af San Miguel de Allendes vigtigste vartegn, Vor Frue af Sundhedens Kirke og Juárez-parken, der ligger inden for henholdsvis 25 og 15 minutter til fods. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Condominios La Luminaria By Picsa hotel?
Kunder bør tjekke ud fra det Condominios La Luminaria By Picsa hotel ved 13:00. - ❓
Hvilken betalingsmetode kan man benytte på Condominios La Luminaria By Picsa hotel?
Gæsterne på Condominios La Luminaria By Picsa hotel kan betale med Visum, Mastercard og American Express. - 🚪
Hvilken slags værelser tilbyder San Miguel de Allende hotellet?
På San Miguel de Allende hotellet kan gæster vælge mellem Lejlighed Deluxe med to soveværelser, Lejlighed Deluxe med tre soveværelser og Lejlighed Premier med fire soveværelser.